JAK NA VRÁSKY NA ČELE

Kdo z nás chce mít na čele řádky jak ve slabikáři? Nikdo?  Že mě to nepřekvapilo. Pojďme se společně podívat, jak můžeme vráskám na čele předcházet.

Jedním z projevů stárnutí naší pleti jsou vrásky. Rozeznáváme dva typy vrásek: 

  • vrásky mimické (vznikají stahováním mimických svalů)
  • statické, které má na svědomí přirozené stárnutí. 

Nikdo z nás nemá takovou moc, aby zastavil svůj věk. Naštěstí známé lecjaké finty, jak čas alespoň opticky přelstít. A například vznik vrásek na čele trochu eliminovat. Tvář s hladkým čelem nám určitě hned pár let „ubere“. Budeme vypadat opět svěže a vesele. Náš obličej se rozjasní. Jak na to? O tom si povíme v tomto článku. Probereme společně příčiny, prevenci i možnou redukci vrásek. Nejprve ale musíme pochopit, proč vlastně takové vrásky vznikají a co vše může být k jejich tvorbě podnětem.

Proč vrásky vznikají? 

Jednou z příčin je například nadměrné slunění. Čím jsme starší, tím je naše pleť sušší a citlivější. Nastavujeme-li tvář příliš sluníčku, dosáhneme sice pěkné čokoládové barvy, ale zároveň nám UV paprsky naruší kolagenová vlákna a tím pokožka ztratí svoji elastičnost, pružnost.

Na stavu naší pokožky se podepisuje samozřejmě také náš životní styl. Kouření, alkohol, nedostatek spánku, proflámované noci i kafe a nedostatek vody – to jsou faktory, které se určitě na našem obličeji podepíší právě v podobě vrásčitého čela. 

Největší roli hraje genetický základ. Je velmi pravděpodobné, že se vám vrásky začnou tvořit  přibližně ve stejném věku, jako vašim rodičům či prarodičům. Dokonce i ve stejných místech.

Jistě, že velmi důležitá je včasná prevence, která spočívá ve správné péči o pleť, hlavně v její hydrataci. Ale ani v momentě, kdy už se vrásky objeví, není třeba házet flintu do žita! Nestresujte se!  Vždyť i stresové hormony se nemálo podílejí na celkovém stárnutí našeho organizmu a tvorbu vrásek nevyjímaje. A navíc – mračounům se vrásky udělají natotata! Naštěstí je řada způsobů, jak s vráskami na čele účinně bojovat.

Jak s vráskami na čele zatočit?

  1. K domácím přírodním prostředkům, které nám v tomto boji mohou pomoci, patří například masky. Kdo má rád z rozmačkané banány s medem a citronem? Nebo hroznové šťávy s medem?  Nebo kokosového oleje s vaječnými bílky? Pokud né vaše chuťové pohárky, vaše pleť zajisté ano. Masku vždy necháme působit přibližně 20 minut a pak opláchneme vlahou vodou.
  2. Nabídka pleťové kosmetiky je na našem trhu opravdu široká. Každá z nás má možnost vyzkoušet si krémy, které budou vyhovovat pokožce i peněžence.
  3. Dalším řešením jsou zásahy plastické chirurgie. Ať už jde o vyplnění vrásek kyselinou hyaluronovou, glykosamidy, botulotoxinové injekce, browlift (neboli plastika čela a obočí) nebo lifting mezo nitěmi, vždy je to zásah do našeho organizmu. Mimo to nebývá účinek těchto metod trvalý.  Je třeba ho opakovat. A v neposlední řadě hraje pro mnohé z nás roli i jejich cena.
  4. Výborným pomocníkem v boji proti vráskám je obličejová jóga. Poradí si i s těmi na čele! Představím vám jeden z účinných cviků, který potlačuje známky stárnutí nejen na čele, ale i kolem očí: 
  • roztáhneme ukazováček a prostředníček do tvaru písmene „V“ 
  • ukazováček přitiskneme k vnitřnímu konci obočí a prostředníček k vnějšímu
  • podíváme se nahoru, přimhouříme spodní víčko a pak uvolníme
  • opakujeme 6x 

Už to cítíte? 

Jak říkala moje babička, vrásky nebolí. To je sice pravda a mužům dokonce mnohdy přidávají na šarmu (představme si například Brada Pitta ☺), ale především ženám jsou vrásky určitě na obtíž. Proto nedělejme si už vrásky z vrásek a pojďme do boje! Vyzkoušejte si to sami na sobě a uvidíte, jak se vám to líbí.

Miluji život a jsem požitkář, užívám si každou chviličku. Nebylo tomu tak vždy. Před lety jsem věřila na tvrdou práci a život plný starostí. Až vlastní (ne)zdraví zastavilo můj úprk za … už ani nevím čím. Jóga se mi stala lékem, mámením, posláním, profesí. Fascinuje mě moudrost a samoléčebné schopnosti, kterými jsme všichni vybaveni. Jóga mi do života přinesla zdraví i radost. Obličejová jóga mě zbavila pigmentových skvrn. Hormonální jóga napravila (ne)plodnost a vnesla mír do duše. Cvičení po těhotné maminky mi pomáhá zvládat změny vlastního těla. Svým klientům předávám pohybem radostnou energii, cestu k životnímu elánu, k uzdravení, k sebelásce. Vedu semináře, píšu články, točím videa, tvořím online kurzy... Jsem autorkou Učebnice obličejové jógy . Hrdá jsem na výsledky výcviku 21 dní pro krásu , který v krátkém čase omlazuje tváře o několik let. Ráda se o své poznání podělím i s vámi. Více o mém příběhu si Učebnice obličejové jógy .

Získejte zprávu o novém článku jako první

Nechcete se připravit o novinky na mém blogu? Nechejte mi zde svůj e-mail a jakmile se zde objeví nový článek, pošlu vám na něj odkaz.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů